Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

TAKI BYŁ ROK - PODSUMOWANIE OSTATNICH 12 MIESIĘCYDrukuj

cyfrowypolsatnews.pl

Kończący się rok to doskonały moment na podsumowania. W ostatnich 12 miesiącach wiele się działo w Grupie Cyfrowy Polsat. Redakcja cyfrowypolsatnews.pl postanowiła zrobić zestawienie pięciu najważniejszych (naszym zdaniem) wydarzeń, o których było głośno w świecie mediów.

5. Koniec współpracy Grupy Polsat i Scripps Networks Interactive W styczniu 2017 roku Grupa TVN przejmie zarządzanie nad kanałami Travel Channel i Food Network. Tym samym zakończy się współpraca Polsatu i Scripps Networks Interactive przy stacji Polsat Food Network. Po tym gdy spółka przejęła w 2015 roku Grupę TVN, można było się spodziewać, że dni kanału pod marką Polsat Food są policzone. Tak też się stało. Komunikat TVN o przejęciu zarządzania nad stacjami pojawił się 25 października.

4. Polsat bez wyłączności na transmisję Euro 2016 Euro 2016 – to turniej, który polscy kibice zapamiętają na długo. Awans do ćwierćfinału i wyrównany bój o półfinał z Portugalią, śledzić mogliśmy nie tylko na antenach Polsatu. Dzięki sublicencji, 11 najważniejszych spotkań, w tym wszystkie mecze Biało – Czerwonych, transmitowała również Telewizja Polska. Dla porządku podamy, że wszystkie spotkania Mistrzostw Europy dostępne były w dodatkowo płatnych kanałach Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. 24 pojedynki pokazał otwarty Polsat.

3. Kanały Eleven Sports Network w ofercie Cyfrowego Polsatu Kanały Eleven Sports Network namieszały na rynku. "Nowy gracz" nabywał po kolei kolejne prawa. Najwięcej na starcie kanałów Eleven straciła platforma nc+ - utrata m.in. praw do włoskiej, hiszpańskiej i francuskiej piłki to duży uszczerbek dla oferty tego operatora. Również Cyfrowy Polsat musiał pogodzić się z przegraną z Eleven Sports Network. Najgłośniejszą utratą dla stacji sportowych Polsatu są bez wątpienia prawa do F1. Ten fakt oraz ogromne zainteresowanie abonentów Cyfrowego Polsatu kanałami Eleven zaowocowało dołączeniem obu stacji do oferty platformy w kwietniu br. (trzecia stacja nadawcy dostępna będzie od stycznia) Dowodem zainteresowania jest chociażby bardzo duża liczba komentarzy oraz popularność naszego newsa, w którym informowaliśmy o włączeniu przez Cyfrowy Polsat kanałów Eleven i Eleven Sports. Był to najchętniej czytany artykuł w 2016 roku oraz jeden z najbardziej komentowanych newsów w historii naszego serwisu.

2. Kamil Durczok w Polsat News 2016 rok przyniósł nam wiele transferów w świecie mediów. My w naszym zestawieniu, rzecz jasna, skupimy się na jednym, czyli powrocie Kamila Durczoka do telewizji. Niewielu spodziewało się bowiem, że między innymi były szef "Faktów" TVN trafi do słonecznej telewizji. Informacja ta wywołała wiele kontrowersji i komentarzy. Sam zainteresowany w wielu wywiadach przekonywał, że propozycja współpracy wypłynęła ze strony Polsatu. Dziennikarz w Polsat News prowadzi swój autorski program "Brutalna prawda. Durczok ujawnia", który jest emitowany w każdy czwartek o godz. 21:00.

1. Wprowadzenie dekodera EVOBOX PVR Na początku tego roku do sprzedaży trafił najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie dekoder satelitarny Cyfrowego Polsatu – EVOBOX PVR. Oprogramowanie odbiornika powstało we współpracy z firmą ADB. Sprzęt wyprodukowany w fabryce w Mielcu posiada m.in. wbudowany dysk 500 GB umożliwiający nagrywanie wielu godzin ulubionych programów i moduł Wi-Fi, który zapewnia bezprzewodowe połączenie z Internetem. Niewątpliwie atutem EVOBOX PVR jest też bardzo szybkie przełączanie kanałów. Kolejne aktualizacje jeszcze bardziej uatrakcyjniły ten dekoder, m.in. poprzez dodanie aplikacji Cyfrowy Polsat GO, radia internetowego, czy opcji PiP (obraz w obrazie - to funkcja polegająca na tym, że podczas oglądania programu pochodzącego z jednego źródła [kanału] można jednocześnie oglądać w małym okienku to, co jest emitowane w innym kanale). Dekoder otrzymał w mijającym roku wiele nagród.

Pokrótce przypomnimy również inne interesujące wydarzenia 2016 roku:

* Informacja o powrocie na antenę Polsatu kultowego talent show "Idol",

* Start usługi Cyfrowy Polsat GO,

* Nowe kanały w Cyfrowym Polsacie, IPLI i Polsat Media,

* Wyłączenie pierwszych czterech kanałów Polsatu w jakości SD (Polsat 2, Polsat News, Polsat Cafe, Polsat Play) i pozostawienie jedynie ich odpowiedników w HD,

* Jubileusze: 500 odcinków "Świata według Kiepskich" i pięć lat "Państwa w państwie",

* Rekordowa oglądalność "Policjantek i Policjantów" oraz bardzo dobra widownia nowego serialu "Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny" w Czwórce,

* Start programu Cyfrowa Strefa Twórców oraz wybranie pierwszych projektów, które trafią do produkcji,

* Nowe imprezy muzyczne na antenie Polsatu, m.in. "Roztańczony PGE Narodowy", "Magiczne zakończenie wakacji" i "Legendy popu",

* Przejęcie Grupy Midas przez Grupę Cyfrowy Polsat,

* Odejście Wojciecha Modesta Amaro z "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia",

* Kolejne autorskie produkcje kanału Polsat JimJam,

* Rezygnacja Zygmunta Solorza – Żaka z zasiadania w Radach Nadzorczych Cyfrowego Polsatu i ZE PAK.

Dziękujemy że byliście z nami w tym roku, bądźcie też w przyszłym. Do siego Roku!

#1 | AR HD dnia 31.12.16 08:33
Działo się, oby przyszły rok był równie interesujący. Na samym początku 2017 r. już będą nowe kanały w Cyfrowym Polsacie, więc zapowiada się ciekawie.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający