Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP: PONAD 15 MLN POLAKÓW MOŻE KORZYSTAĆ Z INTERNETU LTE ADVANCEDDrukuj

Internet LTE
Internet LTE Plus Advanced Grupy Cyfrowy Polsat dociera już do ponad 15 milionów Polaków, a z technologii LTE mogą korzystać praktycznie wszyscy mieszkańcy Polski. Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w czwartym kwartale 2016 r. przetransferowali 152 PB danych, czyli o 23% więcej niż w poprzednim kwartale i o 63% więcej w stosunku do roku wcześniejszego.

Natomiast w całym 2016 roku w Grupie Cyfrowy Polsat przetransmitowanych zostało 514 PB, czyli o 80% więcej niż w roku 2015.

Internet LTE Plus Advanced obejmuje swoim zasięgiem już ponad 40% populacji naszego kraju, co oznacza, że z tej najnowszej technologii może już korzystać ponad 15,370 milionów Polaków. Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu jest obecnie dostępny dla 99% mieszkańców Polski.

LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat udostępniany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to agregacja dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz. Z kolei w drugim wariancie jest to agregacja nośnej 20 MHz w paśmie 1800 oraz nośnej 5 MHz na częstotliwości 800 MHz.

LTE Plus Advanced to nie tylko wyższa maksymalna prędkość Internetu, lecz również zwiększona stabilność sieci oraz przede wszystkim jej większa pojemność, dająca możliwość komfortowego korzystania z Internetu większej liczbie użytkowników.

Wysoką jakość usług potwierdzają raporty Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Internet dostępny w Plusie i Cyfrowym Polsacie zwyciężył w kategorii prędkości pobierania i wysyłania danych we wszystkich badaniach opublikowanych przez UKE w 2016 roku, czyli w raporcie z badania jakości usług telefonii mobilnej w Polsce z 22 stycznia ub. r. oraz w raporcie z badania jakości usług telekomunikacyjnych na trasach kolejowych w całym kraju z 27 grudnia ub.r.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu posiadają już ponad 207 tysięcy urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu w technologii LTE Advanced. W aktualnej ofercie dostępnych jest 30 sprzętów LTE kat. 6 obsługujące technologię LTE Advanced: 25 smartfonów, 4 routery i 1 tablet.
#1 | Yerzyk dnia 19.01.17 20:21
Ta wartość robi wrażenie. Teraz polsat powinien się jeszcze skupić na rozbudowie infrastruktury o nowe nadajniki, aby zapewnić lepszą przepustowość.
#2 | Wojtyła dnia 20.01.17 13:22
No i gitarka. A było psioczenie, że CP ma słabszy net od konkurencji, że nie daje rady z szybkością. No a teraz znów będzie najszybszy. I to jest prawidłowy stan rzeczy.
#3 | Bombel dnia 23.01.17 16:35
Znacząca poprawa. Ja akurat znalazłem się w zasięgu lte-advanced i jest to bardzo duże wzmocnienie. Brawo CP!
#4 | Oli dnia 23.01.17 16:57
Warto tu dodać, choć pewnie wszyscy to wiedzą, że ten sam net dotyczy Plusa. To ta sama sieć, tak że i Plus ma 40% populacji w zasięgu LTE Advanced.
#5 | Benedykt dnia 26.01.17 13:33
Z 10 lat temu CP zaczynał przygodę z netem. Pamiętam, jakie to było zdziwienie, że jak to, operator tv robi net mobilny?! I duże oczy. A teraz się okazuje, że CP ma najlepszą sieć netu mobilnego w kraju!
#6 | LTE dnia 26.01.17 15:34
Liczba przetransferowanych danych świadczy chyba o tym ile CP czy Plus ma abonentów, a nawet jak ich ma mało to jednak ich LTE jest na tyle dobry, że ludzie z niego korzystają skoro tyle danych przesyłają (nawet się zrymowało Uśmiech )

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający