Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"PAŃSTWO W PAŃSTWIE" WYRÓŻNIONE PRZEZ SDPDrukuj

Państwo w państwie
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nagrodziło redakcję "Państwa w państwie". Emitowany na antenie telewizji Polsat, Polsat News i Polsat News 2 program został wyróżniony za materiał "Czy państwo radzi sobie z lichwą". Wyróżnienie przyznano w kategorii Nagrody Watergate.

Nagrodzony reportaż opowiadał historię Jolanty Misztal, która pożyczyła od firmy udzielającej lichwiarskich pożyczek 25 tys. zł. W wyniku tej umowy straciła dom wart 12 razy tyle, a jej mąż załamał się i popełnił samobójstwo.

W maju, gdy wyemitowano program, lichwiarze, którzy odpowiadali za jej dramat nadal udzielali pożyczek, a notariusz wciąż sporządzał akty notarialne. Sprawa toczyła się od ponad 8 lat. Poszkodowana zgłosiła sprawę do prokuratury. Okazało się, że jest jedną z blisko setki pokrzywdzonych. Wszyscy byli w trudnej sytuacji i pożyczali kwoty od lichwiarzy. Następnie tracili nieruchomości warte kilka razy więcej.

Dzięki emisji tego programu udało się doprowadzić do zmiany przepisów.

"Państwo w państwie" to program pokazujący naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędy wymiaru sprawiedliwości w postępowaniach wobec obywateli. Pokazuje losy ludzi, których wymiar sprawiedliwości skrzywdził. Upomina się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Emisja w każdą niedzielę o godz. 19:30.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający