Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PRAWIE 2,1 MLN WIDZÓW "IDOLA". POLSAT LIDEREM W GRUPIE 16-49Drukuj

IdolPierwszy odcinek piątej edycji "Idola" oglądało na antenie Telewizji Polsat blisko 2,1 miliona widzów. Stacja zanotowała 18,3% udziałów w rynku w grupie komercyjnej, co zapewniło jej pozycję lidera w tej grupie podczas emisji programu.

W premierowym odcinku jurorzy w składzie: Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Wojtek Łuszczykiewicz i Janusz Panasewicz wyłonili już pierwszych kandydatów do etapu teatralnego. Nie było to łatwe, bo na castingi zgłosiły się tysiące kandydatów, z których każdy marzy o tym, by zostać polskim Idolem. 4 razy TAK otrzymali między innymi: utalentowany Mariusz Dyba - swoim wykonaniem "Hold Back The River" Jamesa Baya urzekł wszystkich, a szczególnie Ewę Farną, która zaśpiewała z nim tę piosenkę, delikatna i urocza rzeźbiarka Patrycja Jewsienia w repertuarze Justina Timberlake’a ("Can’t Stop The Feeling") oraz 18-letni Adam - na co dzień wychowanek zakładu poprawczego i wolontariusz pomagający osobom niepełnosprawnym - w piosence Josha Grobana – "You Raise Me Up". Nie zabrakło akcentów zdecydowanie humorystycznych. Solidnej dawki śmiechu dostarczył jurorom i widzom Zbyszek z Krakowa, który zaśpiewał "Orki z Majorki". Były też pierwsze niepowodzenia – 24-letnia Joanna z Warszawy nie zdobyła uznania jury wykonaniem "Jaskółki" z repertuaru Stana Borysa i otrzymała 4 x NIE.

To jednak dopiero początek. Poszukiwania polskiego Idola wciąż trwają. Kolejny odcinek już w najbliższą środę, 22 lutego o godzinie 20:00.


Dane: NAM/ Polsat
#1 | Kris dnia 16.02.17 12:49
Wynik byłby zapewne lepszy gdyby Polsat nie katował ludzi tak długo MBTM. Przesyt programów muzycznych typu talent show jest już chyba widoczny.
#2 | Forysz dnia 16.02.17 22:47
To chyba nie kwestia MBTM tylko konkurencyjnego TVN, który w tym samym czasie puszczał swój nowy serial. Wydaje mi się jednak, że to polsat zdominuje środowe wieczory.
#3 | Witek dnia 22.02.17 14:04
Czy ja wiem? MbtM dało się oglądać i słuchać. A już Twoja Twarz Brzmi Znajomo po prostu wymiatał. Wiadomo, zupełnie na czym innym się opierały te programy, ale ogólnie, chodzi o dobrą muzę. I Idol to też daje. Tak przynajmniej mi się widzi po pierwszym odcinku. Polsat robi to dobrze.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający