Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

SUPERSTACJA WSTRZYMAŁA EMISJĘ "KRZYWEGO ZWIERCIADŁA" PO SŁOWACH KUBY WĄTŁEGODrukuj

Superstacja (HD)Zarząd Superstacji wydał oświadczenie w sprawie programu "Krzywe zwierciadło". Odcinek wyemitowany 14 lutego wywołał spore kontrowersje, a to za sprawą słów Kuby Wątłego wypowiedzianych pod adresem dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Komunikat Superstacji:
"W związku ze sprawą programu »Krzywe zwierciadło« wyemitowanego w dniu 14 lutego 2017 roku na antenie Superstacji, Zarząd Superstacji pragnie przeprosić wszystkich tych, którzy mogli poczuć się urażeni słowami użytymi w programie, w tym w szczególności dziennikarzy TVP. Przeprosiny są kierowane również do widzów, gdyż nie może być zgody w debacie publicznej na używanie podobnego słownictwa. Zarząd Superstacji pozostając otwartym na krytykę, zgłasza przy tym postulat zainicjowania dyskusji na temat poziomu debaty publicznej w Polsce, tak aby wspólnie podnieść jakość mediów i dziennikarstwa i wypracować najwyższe standardy, które będą obowiązywały wszystkie media w Polsce. Zarząd Superstacji oświadcza również, że dniu 21 lutego 2017 roku emisja programu »Krzywe zwierciadło« została wstrzymana do czasu zakończenia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego."
#1 | Lucjan dnia 28.02.17 12:58
Sęk w tym, że Wątły miał sporo racji. Aczkolwiek rozumiem, że z językiem mocno przesadził. Natomiast liczę na to, że zarząd Polsatu nie odsunie go od prowadzenia tego programu w Superstacji. Szkoda by było.
#2 | Michał dnia 07.03.17 10:00
Nie oglądałem, ale bardzo pozytywna reakcja Superstacji - jeśli faktycznie ktoś został obrażony należy jak najszybciej reagować. A to, że byli to dziennikarze TVP świadczy o tym, że nie liczą się tutaj poglądy polityczne. Brawo.
Trzymamy kciuki, żeby mimo wszystko Polsat - Zarząd - utrzymał Pana Wątłego w Stacji.
#3 | Monika dnia 08.03.17 23:41
Może i racje miał, ale kultura obowiązuje - nie można tak publicznie kogoś obrażać. Nie jestem zwolenniczką dziennikarzy telewizji narodowej, ale jakaś forma przekazu musi być zachowana.
Polsat - podejmie pewnie słuszną decyzję, nie pozwoli sobie na jakąś aferę medialną.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający