Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat SuperHit Festiwal 2017 w ostatni weekend maja na antenie PolsatuDrukuj

Polsat SuperHit FestiwalW ostatni weekend maja wszystkie drogi prowadzą do Sopotu. To właśnie tu, pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2017, na deskach Opery Leśnej spotkają się największe muzyczne gwiazdy, których płyty pokryły się platyną.

35 lat na szczycie rynku muzycznego świętować będzie rock’n’rollowy Muniek Staszczyk z zespołem T.Love. W sobotę najpopularniejsi wykonawcy, których piosenki nucimy codziennie słuchając radia, wystąpią w koncercie "Radiowy Przebój Roku". I wreszcie 10. sceniczne urodziny będzie obchodzić Ewa Farna, jedna z najmłodszych i największych gwiazd muzycznych Polski i Czech. Zgodnie z tradycją w niedzielę pojedynki na żarty stoczą mistrzowie najlepszych polskich kabaretów.

Dzień 1. Polsat SuperHit Festiwal (26.05)

26 maja, pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal w "Koncercie Platynowym" zobaczymy artystów, którzy w przebojowy sposób zyskali uznanie polskiej publiczności, a ich płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną. Znalezienie się w tym gronie, dziś nie należy do zadań najłatwiejszych, tym bardziej trzeba docenić artystów, których albumy wciąż znajdują wierną rzeszę odbiorców. I tak w Operze Leśnej wystąpią: Michał Bajor, Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska, Dżem, Sylwia Grzeszczak, Kortez, Piersi, Teatr Muzyczny Roma, Sarsa i Michał Szpak. Podczas festiwalu uhonorowani zostaną również artyści diamentowych singli (sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy): Cleo, Antka Smykiewicza, Zenka Martyniuka i Akcent oraz Natalię Nykiel.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert obchodzącego jubileusz 35-lecia działalności - T.Love i rock’n’rollowego poety, założyciela zespołu Muńka Staszczyka. Członkowie grupy chodzili wtedy do IV L.O. w Częstochowie i właśnie tam powstał zespół T.Love Alternative, który pod tą nazwą funkcjonował do 1987 roku. Żaden z nich nie umiał wtedy specjalnie śpiewać i grać, nie mieli nawet własnych instrumentów, chcieli jedynie w jakiś sposób wyrazić swój stosunek do rzeczywistości, opowiedzieć o tym, co widzieli za oknem. Po 35 latach istnienia T.Love ma na koncie ponad 20 płyt, w tym siedem złotych i dwie platynowe. W twórczości grupy znajduje się mnóstwo ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek: "Wychowanie", "Warszawa", "King", "Stany", "IV L.O.", "Bóg", "1996", "Chłopaki nie płaczą", "Nie, nie, nie", "Lucy Phere", czy "Gnijący świat", a to tylko fragment historii jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Do udziału w jubileuszu, T.Love zaprosił również gości specjalnych. Na scenie pojawią się m.in.: Kasia Kowalska, Stanisława Celińska, Janusz Panasewicz i Kortez.

Dzień 2. Polsat SuperHit Festiwal (27.05)

"Radiowy Przebój Roku" to drugi, sobotni koncert. Na scenie zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu, międzynarodowa firma "BMAT", zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Beatę Kozidrak w hicie "Upiłam się Tobą", Enej - "Może będzie lepiej", Margaret - "Cool me down", Sylwię Grzeszczak w piosence "Tamta dziewczyna", Monikę Lewczuk w "Ty i ja", Ewelinę Lisowską - "Prosta sprawa" oraz Natalię Szroeder i jej przebój "Lustra". Na scenie Opery Leśnej pojawią się również zdolni wokaliści młodego pokolenia: Natalia Nykiel w hicie „Error”, Grzegorz Hyży zaprezentuje utwór "Pod wiatr", Bednarek zaśpiewa swój "List", a Lanberry piosenkę "Piątek". W koncercie wystąpią również artyści związani z muzyką klubową, która również często gości na antenach rozgłośni radiowych w Polsce. C-Bool wykona hit „Never go away”, a Gromee - "Fearless". W koncercie radiowych hitów wystąpią również dwa zespoły Feel i Video.

Drugi dzień imprezy zakończy najjaśniejsza z gwiazd polskiej i czeskiej sceny muzycznej – Ewa Farna, która przez 10 lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Ogromny sukces odniosła już w wieku... 13 lat pierwszą płytą "Měls mě vůbec rád". W Polsce jej pierwszy album ukazał się rok później, a listy sprzedaży i przebojów 16-letnia wówczas Ewa podbiła krążkiem "Cicho:. Dziś jest to podwójnie platynowa płyta. Po tym pierwszym sukcesie przyszły kolejne. Płyty "EWAkuacja", "(W)inna?", grad nagród, w tym ta najważniejsza – Najlepszego Polskiego Artysty 2011 MTV Europe Music Awards. Ewa ma dziś w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym Ewa Farna jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów "Idola". Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty. Debiutowała na festiwalowej scenie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 i wówczas w konkursie "trendy" otrzymała nagrodę internautów. Pięć lat później, podczas Polsat Sopot Festival 2014, została wyróżniona Bursztynowym Słowikiem Publiczności.

Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal (28.05)

Trzeciego dnia festiwalu, scena będzie należała do kabaretowej elity, która zetrze się w pojedynku na najzbawienniejsze skecze i piosenki w "Sopockim Hicie Kabaretowym". Wieczór pełen salw śmiechu i doskonałej rozrywki zapewnią nam kabaretowe gwiazdy m.in. Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Jerzy Kryszak oraz Grzegorz Halama. "Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzą": Ewa Błachnio, Marcin Wójcik i Jabbar.

Polsat SuperHit Festiwal 2017 organizuje Telewizja Polsat we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Patronem medialnym radio RMF FM. Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2017 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny Partner Flotowy – Grupa Zdunek.
#1 | Larry dnia 25.04.17 11:46
Fajna kombinacja dobrej muzyki rozrywkowej i najlepszych polskich kabaretów. Można się szykować na ciekawy weekend i sam osobiście czuję już niepokój, choć to dopiero za miesiąc. Polsat ewidentnie zna się na dobrej rozrywce.
#2 | Leszek dnia 26.04.17 12:42
Nazwiska gwiazd moim zdaniem powalają. A bez nazwisk, bez gwiazd nie zrobi się dobrej imprezy. Tu się zgodzę ze stwierdzeniem, że Polsat umie przygotować dobrą rozrywkę.
#3 | Tomek dnia 28.04.17 12:33
Też zwróciłem uwagę na obsadę. Nie wiem jakim cudem Polsatowi udało się zgromadzić taką śmietankę polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Będzie świetna zabawa.
#4 | Jonek dnia 28.04.17 16:09
To jest też kwestia dobrego miejsca, historii i tradycji. Z takim festiwalem łatwiej zrobić dobrą zabawę, bo chcąc nie chcąc, ludzie i tak tam ściągają. A jak są widzowie, to są też i artyści, którzy przecież są nikim bez publiki. I z takiego wydarzenia też można zrobić świetną zabawę do telewizji. I tego się można końcem maja spodziewać w Polsacie. Powinno być nieźle. Co najmniej.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający