Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Po 12 latach przerwy mamy kolejnego polskiego "Idola"Drukuj

IdolPo wielu tygodniach walki na wokalne umiejętności poznaliśmy zwycięzcę piątej edycji "Idola". Głosami widzów Telewizji Polsat laureatem programu został Mariusz Dyba, który w nagrodę otrzymał 250 tys. zł, kontrakt płytowy oraz tytuł "Idola".

Mariusz Dyba pochodzi z Olsztyna. Z zawodu ratownik medyczny, wolny obywatel świata, związany z rodzinną Ornetą i Olsztynem. Na co dzień gra i występuje w okolicznych pubach, hotelach i restauracjach. Pracuje jako instruktor zespołu młodzieżowego w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Śpiewa od dzieciństwa. Był wokalistą w zespole rockowym Elephant Memory. Zagrali kilkadziesiąt koncertów i zakończyli działalność w 2014 roku. Obecnie z ekipą przyjaciół pracują w Olsztynie nad własnym materiałem. Od grudnia 2016 r. wokalista Chemii.

Mariusz Dyba

W wielkim finale zwycięzca rywalizował z Karoliną Artymowicz i Jakubem Krystyanem. Finaliści zaśpiewali trzykrotnie. Najpierw przypomnieli piosenki z castingów, które dały im przepustkę do dalszej rywalizacji, potem wykonali ulubione utwory, a na koniec mogli zadedykować coś swoim najbliższym.

W trakcie finałowego odcinka wręczone zostały również nagrody specjalne. "Głos RMF FM" i 100 tysięcy złotych na kampanię w stacji radiowej otrzymała Karolina Artymowicz, a Kryształowe Serce Polsatu i 30 tysięcy za "Wielkie Serce Do Muzyki" otrzymała Angelika "Żelka" Zaworka.

Pierwszą edycję wiosną 2002 roku wygrała Alicja Janosz, drugą Krzysztof Zalewski, trzecią Monika Brodka, a czwartą wiosną 2005 roku Maciej Silski. Po dwunastu latach przerwy mamy nowego "Idola".


Foto: Polsat
#1 | Erwin dnia 18.05.17 23:21
Na początku miałem obawy, że niewiele wyjdzie z tego Idola, ale okazało się, że Polsat całkiem w porządku to show zrobił. No i wygrał ktoś, kto ma potencjał, żeby stać się idolem, to też ważne. No i kciuki będę trzymał za karierę Mariusza Dyby.
#2 | Madzia dnia 22.05.17 15:13
Bardzo mi się ten Idol podobał. Wcześniejszego nie oglądałam, bo byłam za mała, ale jeśli był choć w połowie tak dobry jak tegoroczna wersja Polsatu, to i tak był świetny!
#3 | Marian dnia 25.05.17 12:01
Też jestem w gronie tych, którzy z tegorocznego Idola i pomysłu Polsatu na jego reaktywację są bardzo zadowoleni. Liczę, że w następnej edycji będą równie utalentowani ludzie co w tej!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający