Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"Polskie zabójczynie" jesienią na CI PolsatDrukuj

CI Polsat (HD)Firma medialna A+E Networks realizuje nową serię dokumentalną "Polskie zabójczynie", która zadebiutuje tej jesieni na kanale kryminalnym Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Za produkcję programu odpowiada firma producencka Like Vision.

Program "Polskie zabójczynie" skupia się na prawdziwych historiach Polek oskarżonych i skazanych za zabójstwo. W całej Unii Europejskiej kobiety stanowią mniej niż 5 procent wszystkich osób osadzonych w zakładach karnych. Około 3 proc. całej populacji więziennej w Polsce to kobiety, z czego około jedna trzecia to zabójczynie. Liczba kobiet skazywanych za przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności w większości państw członkowskich stale wzrasta. W latach 90. i na początku XXI wieku opinię publiczną w kraju poruszyły głośne sprawy brutalnych zbrodni dokonanych przez Monikę Sz. "Osę" czy Małgorzatę R. Cała Polska była zaskoczona niebywałym okrucieństwem kobiet. Razem z policjantami, psychologami, śledczymi i świadkami będziemy próbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zabiły, co je do tego pchnęło i czy istnieje jakiś czynnik, który predysponuje niektórych do popełnienia zbrodni.

"Maj 2017 roku był najlepszym miesiącem pod względem oglądalności w grupie komercyjnej w siedmioletniej historii Crime+Investigation w Polsce. Jedną ze składowych sukcesu są lokalne programy, które produkujemy nieprzerwanie od 4 lat i pod tym względem jesteśmy liderem gatunku na rynku. W tym roku poza zmianami w ramówce, odświeżyliśmy oprawę, jak i logo kanału. Od lat opowiadamy widzom o sprawach, które przykuwają uwagę, często bulwersują, wzruszają i które są stąd. Każdy kolejny program to krok bliżej do poznania prawdy" - powiedziała Izabella Wiley, dyrektor generalna na Europę Środkowo-Wschodnią w A+E Networks.

Za realizację "Polskich zabójczyń" odpowiada firma Like Vision, produkująca m.in. serie znane z Polsat Play "Emil, pogromca mandatów" czy "Łowca pedofilów". Ze strony A+E Networks producentem kreatywnym i nadzorującym jest Agnieszka Kubiak. Premiera nowej serii odbędzie się jesienią w telewizji Crime+Investigation (CI Polsat).
#1 | mati dnia 22.06.17 10:18
Najwyższy czas na HDUśmiech
#2 | Cleo dnia 23.06.17 14:00
Pewnie tak będzie, niebawem. A sam pomysł na "zbrodniarki" z naszego krajowego podwórka na pewno ciekawy. Zwykle te zbrodnie na Polsat C&I są dość odległe, a teraz powieje grozą, bo będą takie bliskie... aż ciarki mam.
#3 | Nikoś dnia 23.06.17 14:48
Woow, zapowiada się kapitalny program. Can't wait! Uśmiech
#4 | Mizu dnia 25.06.17 10:39
Może być całkiem ciekawie, tym bardziej, że będzie to dokument o rzeczywistych zbrodniach popełnionych przez kobiety. Często zaglądam na polsat CI, bo jest tam sporo takich programów.
#5 | Radek dnia 26.06.17 14:29
też czasem oglądam CI Polsat i zwykle to są ciekawe programy. O patologii, głównie, ale dobrze zrobione. A tu się zapowiada, że będzie o patologii, która dotyka nas bezpośrednio. Aż strach się bać.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający