Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

2 nowe programy od października na CI PolsatDrukuj

CI Polsat (HD)W październiku na antenie kanału dokumentalnego Crime+Investigation Polsat zadebiutują dwa nowe programy: seria "Godziny przed śmiercią" i cykl "Tragedia rodziny Petersonów". W nadchodzącym miesiącu stacja pokaże również kolejne odcinki serialu "Polskie zabójczynie" oraz premierową serię cyklu "Zabić jak w filmie".

"Godziny przed śmiercią" - nowość od 5 października o 22:00
W przypadku zabójstw kluczem do rozwiązania sprawy z reguły są ostatnie 24 godziny życia ofiary. Dokumentalny cykl "Godziny przed śmiercią" opowiada o autentycznych zbrodniach i zdeterminowanych śledczych, którzy odtwarzają wydarzenia z tego krytycznego okresu, by ustalić motyw i zidentyfikować sprawcę. Każdy odcinek to zabójcza układanka z takich elementów jak zazdrosny małżonek, chorobliwe namiętności, skrywane sekrety i narzędzie zbrodni – z których krok po kroku wyłania się obraz całości. W pasjonujących rozmowach przeplatanych materiałami archiwalnymi i sugestywnymi rekonstrukcjami ożywają emocje, a napięcie sięga zenitu niczym w najlepszych kinowych thrillerach.

"Tragedia rodziny Petersonów" - nowość od 30 października o 23:00
Tajemnicze zniknięcie w Wigilię Laci Peterson, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży, było w pierwszych latach XXI wieku jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych w USA. Ostatecznie o morderstwo oskarżono Scotta Petersona, męża Laci, i tak rozpoczął się proces dekady. Przysięgli jednogłośnie uznali mężczyznę za winnego i skazali go na śmierć. Publicznie bodaj nikt nie wyraził wątpliwości co do jego winy. Tymczasem wystarczy pobieżna analiza szczegółów, by dojść do wniosku, że podczas śledztwa i samej rozprawy dopuszczono się poważnych uchybień. Świadków, którzy twierdzili, że widzieli Laci, nie przesłuchano ani nie wezwano przed oblicze sądu. Dowody wskazujące na alternatywne scenariusze wydarzeń zlekceważono i odrzucono. Choć na jaw wyszły matactwa policji w trakcie dochodzenia, pominięto ten wątek – podobnie jak naruszenie zasad postępowania przez przysięgłych. W grudniu 2017 r. minie 15 lat od skazania Scotta Petersona, dlatego autorzy programu chcą się ponownie przyjrzeć tej sprawie i spróbować odpowiedzieć na kluczowe pytanie: co się naprawdę stało z Laci Peterson?
#1 | Derek dnia 27.09.17 12:35
Dobrze, że Polsat ma taki kanał. Sporo interesujących historii, niekiedy dość makabrycznych, ale to też jest pokazywanie człowieczeństwa ze wszystkimi jego skazami i niedoskonałościami. Więc warto się temu przyjrzeć.
#2 | Humanista dnia 29.09.17 13:00
Też mam podobne podejście. Interesują mnie najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy i można powiedzieć, że kanał Polsat C&I ma niepoślednie znaczenie dla moich studiów. Większość tych programów i dokumentów, jakie puszczają, jest po prostu dobrze zrobiona.
#3 | sportowiec dnia 29.09.17 13:04
Polsat ma dużo takich ciekawych programów - kryminalne, historyczne, przyrodnicze - naprawdę jest co oglądać, każdy znajdzie coś dla siebie ...
Polecam tą platformę, dla mnie priorytetem jest oferta sportowa CP - dla mnie rewelacyjna

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający