Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu przyspiesza do niemal 500 Mb/sDrukuj

Plus & CPGrupa Cyfrowy Polsat z sukcesem wdrożyła kolejne nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym mobilny Internet jest jeszcze szybszy i stabilny, a sieć ma większą pojemność! Pierwszym polskim miastem, którego mieszkańcy mogą korzystać z najnowocześniejszych obecnie technologii jest Białystok.

To właśnie tu dokonano pierwszej agregacji pasm w trzech częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz. Uruchomiono także modulację 256 QAM, co pozwala na uzyskanie transferu danych szybszego nawet o 33%, a na częstotliwości 2600 MHz zaimplementowano również MIMO 4x4, dzięki czemu prędkość Internetu w tym paśmie jest teraz nawet dwukrotnie większa. Od teraz maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced to 498 Mb/s.

W pierwszym etapie wdrożenie opisanych wyżej technologii zostało przeprowadzone w Białymstoku, natomiast prace te będą kontynuowane, choć będą one miały na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach, a nie budowanie zasięgu pokryciowego.
#1 | Fizpop dnia 25.10.17 22:21
Plus od samego początku przodował w kwestii LTE. Teraz znowu rzucił rękawice konkurencji. Zobaczymy jak zareagują Z przymrużeniem oka
#2 | Janek dnia 26.10.17 10:59
Dawno to było, więc nie mam pewności, czy dobrze pamiętam, ale zdaje mi się, że to jednak Cyfrowy Polsat pierwszy miał to LTE, a potem dopiero Plus wystartował i jak się połączyli, to oparli się głównie o infrastrukturę, którą dysponował Cyfrowy Polsat. Ale teraz to nie ma znaczenia, bo to jedna dobrze działająca sieć.
#3 | Klient dnia 27.10.17 12:20
Do niemal 500 Mb/s a w rzeczywistości 3km od nadajnika jak 60Mb/s to max. Nadajniki są przeciążone.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający