Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Nabycie przez Polsat praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy wydarzeniem 2017 rokuDrukuj

cyfrowypolsatnews.plZbliżający się wielkimi krokami koniec roku, to idealny moment na podsumowania. Zdaniem redakcji serwisu cyfrowypolsatnews.pl najważniejszym wydarzeniem w grupie Cyfrowy Polsat było nabycie przez Polsat wyłącznych praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy w piłce nożnej. Jakie inne wydarzenia znalazły się jeszcze w naszym TOP 5?

5. Cyfrowy Polsat poprawia swoje dekodery
W kwietniu operator rozpoczął proces przesyłania nowego oprogramowania, który wprowadzał m.in. nowy wygląd menu. Soft powędrował do wszystkich odbiorników wyprodukowanych przez Cyfrowy Polsat, tj. Mini HD 2000, HD 3000, HD 5000, HD 5500s, HD 6000 oraz PVR HD 7000.

4. Cyfrowy Polsat przedłuża umowę z Eutelsatem
6 września Cyfrowy Polsat i Eutelsat Communications poinformowały o podpisaniu wieloletniej umowy na wynajem kilku transponderów satelitarnych. Kontrakt przewidywał przedłużenie dotychczasowej dzierżawy i zwiększenie pojemności na pozycji Hot Bird 13E o 33 MHz. Niestety do dnia dzisiejszego nie wiemy, który dokładnie nowy transponder wszedł w posiadanie Cyfrowego Polsatu.

3. Cyfrowy Polsat kupuje Netię
Na początku grudnia grupa Cyfrowy Polsat wydała komunikaty o dwóch bardzo dużych przejęciach - zakupie kanałów ZPR Media oraz właśnie Netii. My w tej chwili zajmiemy się Netią. Cyfrowy Polsat zawarł z akcjonariuszami spółki umowy nabycia łącznie ok. 32% akcji, a w drugim etapie grupa planuje ogłosić wezwanie na kolejne około 33% akcji, tak aby w efekcie nabyć pakiet akcji reprezentujący nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii. Wartość transakcji to 638,8 mln zł.

2. Przejęcie kanałów ZPR Media
Tego ruchu grupy Polsat nikt się nie spodziewał. Za ok 103 mln zł Telewizja Polsat nabyła od ZPR Media 100% udziałów w spółce Eska TV (nadawca Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV), 100% udziałów w Lemon Records (Polo TV i Vox Music TV) oraz mniejszościowy pakiet 34% udziałów w TV Spektrum (Fokus TV i Nowa TV) z możliwością zakupu kolejnych 15% w przyszłości. Co ważne transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych grupy. Kilka tygodni później kontrolę nad spółkami Eska TV i Lemon Records przejął Mirosław Błaszczyk, prezes Polsatu.

1. Liga Mistrzów i Liga Europy na antenach Polsatu!
Najlepsza piłkarska liga świata wraca do Telewizji Polsat. Rozgrywki zagoszczą na antenach stacji przez trzy lata - począwszy od sezonu 2018/2019. Grupa Polsat nabyła wyłączne prawa do pokazywania zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy dla wszystkich kanałów dystrybucji - m.in. telewizji, internetu i urządzeń mobilnych.

Pokrótce przypomnimy również inne interesujące wydarzenia 2017 roku:
* Konflikt na linii CP vs TV Puls dot. zmiany pozycjonowania kanału na liście,
* Super Polsat inwestuje w ramówkę,
* Rekordowa widownia seriali "Policjantki i policjanci" i "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" w Czwórce,
* Nowe kanały w Cyfrowym Polsacie, Polsat Media i IPLI,
* "Otwarte okna" Cyfrowego Polsatu,
* Pakiet kanałów Tenis Premium - wspólny projekt Polsatu i Eurosportu,
* Transfery z TVP: Marta Budzyńska-Giersz, Alicja Resich-Modlińska, Paulina Chylewska i Bartosz Heller,
* Powrót na antenę Bożydara Iwanowa,
* Polsat partnerem plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca roku.

Dziękujemy za 2017 rok i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu serwisu w przyszłym. Do siego roku. :-)
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający