Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

FUNDUSZ EMERYTALNY POLSAT ZAGROŻONY !Drukuj

OFE Polsat
Fundusz emerytalny Polsat może jeszcze we wrześniu tego roku będzie musiał dopłacać swoim członkom, bo w przeciwnym razie nie osiągnie wyznaczonej przez nadzór finansowy, minimalnej stopy zwrotu- wynika z analiz ryzyka prowadzonych przez fundusze emerytalne.

Wszystko rozchodzi się o sytuację, w której fundusz emerytalny nie osiągnie wymaganej minimalnej stopy zwrotu wyznaczonej przez KNF (Komisję Nadzoru Finansowego).

Na chwilę obecną aktywa funduszy przekraczają kwotę 223 mld zł, potrzeba dopłaty może spowodować bankructwo towarzystwa emerytalnego, dlatego KNF zobowiązał do monitorowania zagrożenia dopłatą.

- To najpoważniejsze ryzyko dla towarzystw i przyszłych emerytów - tłumaczył "Gazecie" Wojciech Kozak, dyrektor departamentu nadzoru inwestycji emerytalnych w KNF.

Według prognoz towarzystw wynika iż zagrożony dopłatą we wrześniu br. może być właśnie fundusz emerytalny Polsat.

- Cały czas monitorujemy ryzyko w naszym funduszu - zapewnia Anna Horsecka, prezes towarzystwa emerytalnego Polsat. -Idąc tym tokiem rozumowania, doszlibyśmy do wniosku, że statystycznie każde towarzystwo emerytalne w najbliższych 40 latach będzie musiało dwukrotnie dopłacić swoim klientom- dodała.

Horsecka tłumaczy również że takową analizę towarzystwa powinny prowadzić, poprzez budowanie dużo bardziej skomplikowanych modeli oceny ryzyka.

Natomiast Komisja Nadzoru Finansowego chce by towarzystwa ograniczyły wypłatę dywidend swoim akcjonariuszom.

źródło: Gazeta.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający