Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Robert Sowa nowym jurorem w "Top Chef". Wraca Grzegorz ŁapanowskiDrukuj

Top ChefRobert Sowa będzie jurorem w najnowszej edycji programu "Top Chef". Pozostała trójka oceniających pozostaje bez zmian - w jury zasiądą również: Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz i Maciej Nowak. Gospodarzem show będzie ponownie Grzegorz Łapanowski.

Grzegorza Łapanowskiego zabrakło w gwiazdorskiej edycji programu. We wcześniejszych seriach występował w podwójnej roli - prowadzącego (pierwsza - szósta edycja) i jurora (trzeci - szósty sezon).

"Top Chef" to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie. Wśród polskich kucharzy osiągnął dużą popularność. W castingach do zbliżającej się serii wzięło udział niemal pół tysiąca chętnych. W show mogą wziąć udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Od uczestników wymaga się: perfekcji, podejmowania ryzyka, kreatywności i przede wszystkim miłości do gotowania. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w niektórych z nich daje uczestnikom immunitet, a inne zadania kierują do dogrywki. Nagrodą główną jest prestiżowy tytuł Top Chef i 100 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, kto znajduje się w jurorskim gronie:

Wojciech Modest Amaro - najbardziej uznany polski kucharz na świecie, prowadzona przez niego restauracja "Atelier, Amaro" jako pierwsza w Polsce zdobyła i nadal utrzymuje prestiżową gwiazdkę Michelin. Pionier współczesnej kuchni polskiej i odkrywca zapomnianych smaków natury.

Maciej Nowak - teatrolog, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu i najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów "Podróże kulinarne Macieja Nowaka", które były publikowane w "Gazecie Wyborczej".

Ewa Wachowicz - jedyna kobieta w męskim gronie jurorów. Napisała 7 cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych, które sprzedały się w liczbie ćwierć miliona egzemplarzy. Producentka programu "Ewa gotuje", który od ponad 10 lat gości na antenie Polsatu. Właścicielka krakowskiej restauracji "Zalipianki Ewa Wachowicz".

Robert Sowa - jeden z najbardziej cenionych w Polsce szefów kuchni i restauratorów. W 2016 roku był gospodarzem emitowanego w Polsacie programu kulinarnego "Mój przepis na...". Jest autorem wielu książek kulinarnych iwłaścicielem dwóch autorskich restauracji w Warszawie: N31 i Z57.

Najbliższą edycję "Top Chef" poprowadzi Grzegorz Łapanowski - kucharz i dziennikarz kulinarny, założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, organizator Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego.

Producentem programu jest firma Jake Vision, która ma na swoim koncie takie telewizyjne hity, jak m.in. "Tylko muzyka. Must be the music" i "Hell's Kitchen - Piekielna kuchnia". "Top Chef" już wiosną w Polsacie.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający