Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Luty na kanałach Polsat ViasatDrukuj

Kanały Polsat Viasat (HD)W lutym kanały dokumentalne Polsat Viasat pokażą kilka premierowych produkcji. W Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Nature będzie można zobaczyć również kolejne sezony popularnych serii. Co zobaczą widzowie?


"Osiem dni: jak narodził się Rzym" - sezon 1 - od wtorku 20 lutego, godz. 22:10
Historyczka Bettany Hughes odchodzi od konwencjonalnego, chronologicznego przedstawiania tysiącletniej historii starożytnego Rzymu. Zamiast tego bardzo dokładnie analizuje osiem decydujących o powstaniu Imperium Rzymskiego dni, które były dla niego zarówno wyzwaniem, jaki i potwierdzeniem jego wielkości. W każdym odcinku zobaczymy Rzym, którego najszlachetniejsze i najpodlejsze cechy wciąż znajdują odbicie w otaczającym nas świecie.

"Przestępcy czasu wojny" - sezon 1 - od czwartku 1 lutego, godz. 23:00
Pola bitewne II wojny światowej były sceną wielu bohaterskich czynów, strategicznego geniuszu i straszliwych wydarzeń, ale poza nimi panował względny spokój. Jednak wszędzie - od Londynu po okupowaną Francję - zdarzały się makabryczne zbrodnie.Ta sześcioodcinkowa seria przybliży nam świat ulicznych gangów, dezerterów, przestępców seksualnych i seryjnych morderców, których zbrodnicze instynkty wyzwoliła tocząca się wokół wojna.

"Chiny Mao Zedonga" - premiera 16 lutego o godz. 22:00
W szczytowym okresie maoizmu Chiny były państwem zamkniętym tak samo, jak dziś Korea Północna. Jednak nawet wtedy żyła tam niewielka grupa przybyszów z Zachodu, którzy latem 1966 r. byli świadkami początków Rewolucji Kulturalnej. W tym czasie w Europie Zachodniej młodzi lewicowi aktywiści idealizowali Mao Zedonga jako zwiastuna powstania utopijnego społeczeństwa. Kiedy na początku lat 70.Chiny złagodziły nieco swoją politykę izolacjonizmu, wielu mieszkańców Zachodu musiało stawić czoła bolesnej rzeczywistości. Kiedy ci, którzy mieszkali w Chinach, mogli z nich w końcu wyjechać, byli zaskoczeni faktem, że ich europejscy znajomi wychwalają dyktatora, przed którym oni sami z trudem zdołali uciec.

Kontynuacje:
"Na tropie zbrodni" - sezon 3 - od czwartku 22 lutego, godz. 21:00


"Ucieczka" - sezon 1 - od środy 21 lutego, godz. 22:00
Grupa wysoko wykwalifikowanych inżynierów zostaje umieszczona w miejscu katastrofy i musi znaleźć drogę powrotu do cywilizacji. Seria oparta jest na rekonstrukcji prawdziwych wydarzeń. Bohaterowie mają tylko jedną możliwość wydostania się z trudnej sytuacji: muszą zbudować nowy pojazd ze szczątków starego. Może będzie to łódź? Jakaś maszyna latająca? A może poduszkowiec lub coś innego, co trudno nam sobie nawet wyobrazić?

Australijscy kolekcjonerzy - sezon 1 - od niedzieli 4 lutego, godz. 18:00
Australia Zachodnia to największy stan Australii - pustynny i słabo zaludniony, ale to tu właśnie znajdują się jedne z największych na świecie złóż złota i niklu. To australijski „Dziki Zachód". Można tu spotkać wielu niezwykłych, często ekscentrycznych ludzi. Gospodarze programu, Nigel i Norm, podróżują przez wspaniałe australijskie plenery w poszukiwaniu wyjątkowych skarbów - i ludzi, którzy je kolekcjonują.

"Największe budowle" - sezon 1 - od piątku 2 lutego, godz. 18:00
Od najdłuższych na świecie tuneli i najbardziej zaawansowanych technicznie wieżowców, po najbardziej ruchliwe autostrady i największe okręty wojenne: w tym programie poznamy technologie i innowacje, dzięki którym mogły powstać rekordowe konstrukcje. Dowiemy się także, jak one powstają i zgłębimy tajniki ich działania.

"Polowanie: Alaska" - sezon 1, od czwartku 1 lutego, godz. 22:00
Dwa razy do roku myśliwi wyruszają w odludne tereny na surowej wyspie Kodiak u wybrzeży Alaski, aby zapolować na największe lądowe drapieżniki na Ziemi - niedźwiedzie kodiackie, zwane też kodiakami. Program dokumentuje to wyjątkowe polowanie, podczas którego w czasie 10 dni myśliwi muszą pokonać wiele mil niezwykle trudnego terenu w bezlitosnych warunkach pogodowych. Jednak największe zagrożenie stanowią same niedźwiedzie, które osiągają wysokość do 3,5 metra, mają potężne szczęki, pazury ostre jak brzytwy, a przy tym doskonale maskują się w lesie. Myśliwi muszą być doskonale przygotowani i mieć ogromną wiedzę, a przy tym przestrzegać sztywnych zasad chroniących zwierzynę i przyrodę wyspy.

"I gaz do dechy!" - sezon 1 - od niedzieli 4 lutego, godz. 10:30
"I gaz do dechy!" to program motoryzacyjny śmielszy, szybszy i - przede wszystkim - znacznie zabawniejszy niż wszystko, co proponuje konkurencja! Szybkie kamery nagrywające materiał w wysokiej rozdzielczości pokażą nam to, co niewidoczne gołym okiem. Sześcioro prowadzących, w których żyłach płynie czysta benzyna, ma tylko jeden cel: wcisnąć gaz do dechy! Program prezentuje najnowsze trendy w motoryzacji, najciekawsze testy i badania oraz najdziwniejsze i najzabawniejsze opowieści o samochodach.

Kontynuacje:
"Australijscy poszukiwacze złota"- sezon 2 - od czwartku 1 lutego, godz. 23:00.
"Wędkarskie pojedynki" - sezon 3 - od poniedziałku 19 lutego, godz. 22:00.


"Ocalić niedźwiadki" - sezon 1 - od soboty 3 lutego, godz. 17:30
To ludzie z misją: ratują zagłodzone, opuszczone niedźwiadki, wychowują je do momentu, kiedy będą w stanie żyć samodzielnie - a potem wypuszczają na wolność. Mieszkający na północy Kolumbii Brytyjskiej państwo Langenowie prowadzą jeden z największych na świecie ośrodków rehabilitacji niedźwiedzi i są jedynymi ludźmi mającymi licencję na wychowywanie oraz wypuszczanie na wolność niedźwiedzi grizzly. W każdym odcinku zobaczymy wspaniałą przyrodę północy Kanady i poznamy fascynujące historie niedźwiedzi, które trafiają do schroniska Northern Lights Wildlife Shelter. Langenowie co roku ratują dziesiątki osieroconych niedźwiedzi czarnych, grizzly i kermode.

Kontynuacje:
"Supervet - na pomoc zwierzakom" - 5 sezon - od poniedziałku 5 lutego, godz. 16:30.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający