Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Serial dokumentalny Michała Fajbusiewicza "Mściciel" w Polsat Play. Co jeszcze w wiosennej ramówce?Drukuj

Polsat Play (HD)Wiosną Polsat Play ruszy z emisją serialu dokumentalnego Michała Fajbusiewicza "Mściciel". Na antenie stacji pojawią się też m.in.: cykl "Górale" i nowe odcinki serialu "Chłopaki do wzięcia".

Michał Fajbusiewicz przedstawia los Alberta Sługockiego ­- człowieka, którego życiorys mógłby stać się scenariuszem niejednego filmu sensacyjnego. Dziś już ponad 80-letni Albert Sługocki to emerytowany żołnierz walk w Korei, Laosie i Wietnamie. Agent CIA działający w Wietnamie. Wyznaczony przez Jacqueline Kennedy do niesienia trumny zastrzelonego Prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. Od początku niezłomny w walce z komunistami w latach 70. - "śpioch" CIA w Berlinie Zachodnim. To tylko niektóre elementy jego burzliwej biografii, ale wszystkie złożyły się na ogromny bagaż emocjonalny, niewątpliwie zbyt duży nawet dla tak mężnego człowieka. Michał Fajbusiewicz poprzez rozmowę z Albertem Sługockim postanawia naszkicować nie tylko portret żołnierza i agenta, ale pokazać też jego drugą twarz. Twarz człowieka, który przeżył niewyobrażalne i pragnie wrócić do normalności, ale ten powrót może się okazać równie trudny jak dotychczasowa walka. Emisja serialu w maju.

Inne propozycje Polsat Play to:

"Więzienie" - emisja w piątki o godz. 22:00. Więcej o serialu pod tym linkiem.

"Górale" - piątki o 22:30
Cykl ukazuje życie ludzi gór, kamera towarzyszy im przy pracy, przy wypoczynku. Widzowie będą mogli przezywać z bohaterami ich radość, jak również obserwować porażki. Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce a kobiety wyrabiają oscypek.

"Tajemnice wrocławskiego zoo" - niedziele o godzinie 18:30
Ponad tysiąc gatunków i więcej niż 10 tysięcy zwierząt z całego świata zgromadzonych na 33 hektarach. Opieka nad nimi to nie lada wyzwanie. Jak radzą sobie z tym pracownicy najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce? "Tajemnice wrocławskiego zoo" pokażą niezwykłych zwierzęcych bohaterów i odkryją wszystkie ich sekrety.

"Kołowrotek" - niedziele o godz. 9:00
Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii Adam Tański po raz kolejny wyruszy nad najbardziej malownicze zbiorniki wodne w Polsce, aby przeczesać głębiny i złowić duuuuuużą rybę. Adam pokaże jak piękne może być łowienie okoni z lodu. Wiosną obserwujemy wzmożony czas połowu drapieżników: szczupaków i sandaczy. Adam zaplanował także polowanie na pstrąga i trocie. Zobaczymy zasiadki na lina, karpia i zwykłe płocie. Adam Tański przedstawi ciekawostki dotyczące wodnego życia.

"Chłopaki do wzięcia" - niedziele o 21:30
W nadchodzącym sezonie czekają bohaterów cyklu zarówno rozczarowania, jak i nowe znajomości. W grudniu pożegnaliśmy na zawsze Romka "Napoleona" - przyjaciela wspominają pani Tereska i Rysiek "Szczena". Oboje mają nadzieję, że może choć w niebie znajdzie się ta "jedna na milion dla Romka Napoleona". Pani Aniela postawiła na swoim, zniechęciła Anetę i dziewczyna zostawiła Jarusia. Aneta postanowiła wszystko sobie przeanalizować a tymczasem on myśląc, że dziewczyna do niego nie wróci rozejrzał się za inną kandydatką. Zgłosiła się do niego 45-letnia… zakonnica. Jarusiowi jednak taka znajomość nie odpowiada. Robert "Tancerz" ma wielką pasję – taniec. Chłopak nagrywa teledyski zarówno w domu, jak i w plenerze, bo może tańcem zwróci na siebie uwagę płci pięknej a wtedy zatańczy dla niej co tylko wybranka sobie zażyczy. Grzegorz "Pączuś" marząc o wybranej śpiewa przeboje disco polo. Niestety, wciąż jedyną słuchaczką jest mama. Dawid po wypadku samochodowym stracił niemal wszystko: dziewczynę, przyjaciół, pracę, prawo jazdy i samochód. Dopadła go depresja, ale teraz postanowił skończyć z samotnością i szukać dziewczyny. Czy znajdzie?

"Drwale i inne opowieści Bieszczadu" - niedziele o godz. 22:00
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Niejednokrotnie zarabiają zbieraniem poroży, grzybów i jagód. Andrzej "Żmiju" mieszka teraz w bloku. Znajomi nie rozumieją jego wyboru, za to wśród nowych sąsiadów stał się swoistą atrakcją. Często dla nich maluje, organizuje wycieczki po lesie. Mariola i Ferdek postanawiają zamieszkać razem, bo wspólnie łatwiej im będzie zadbać o zwierzęta. Czas upływa na przygotowaniach do zimy. Muszą zatroszczyć się o paszę dla koni. Czeka ich ciężka zima bez prądu. Stanisław, którego rodzina od pokoleń mieszka w Bieszczadach postanawia stworzyć muzeum "Kultury Bojków" w Myczkowie. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim widzowie usłyszą przebój Krystyny Prońko "Deszcz w Cisnej".

"Łowca pedofilów" - niedziele, 22:30
Akcje, które prowadzi Krzysztof Dymkowski, były motorniczy z Wrocławia, okrzyknięty łowcą pedofilów zataczają coraz większe kręgi. W sieć Dymkowskiego wpada coraz więcej przestępców. Być może dlatego, że sięga po coraz to nowsze i bardziej udoskonalone metody działań. Wystarczy tylko zwrócić uwagę, że jego ekipa się powiększa. Poza nieodłącznym towarzyszem jego podróży - psem Sarą, w zastawianiu każdej pułapki na pedofila pomaga Krzysztofowi profesjonalna pozorantka - asystentka Karolina. Ten niekonwencjonalny duet, przemierza Polskę wzdłuż i w szerz i skutecznie zapobiega przestępczości seksualnej, skierowanej przeciwko nieletnim. Jakie są nowe metody działań łowcy pedofilów?

"Tajna Historia XX wieku" - poniedziałki o 22:00
Bogusław Wołoszański opowie m.in. o tajnych oddziałach partyzanckich Wehrowolf (Wilkołak) - wcielających 16-17 letnich młodych mężczyzn, którzy ukończyli szkołę dywersji Schill w Dusznikach Zdrój. Oprowadzi widzów po pozostałościach zrujnowanej fabryki w Policach, gdzie produkowano benzynę syntetyczną i oleje konieczne do funkcjonowania nazistowskiej machiny wojennej. Pokaże ostatnie zabudowania po DAG Fabrik Bromberg – drugiej co do wielkości pod względem powierzchni fabryki zbrojeniowej koncernu Dynamit Nobel AG w hitlerowskich Niemczech zlokalizowanej i zamaskowanej w Puszczy Bydgoskiej. Opowie o systemowym ograbianiu Warszawy tuż po upadku Powstania Warszawskiego.

"Poszukiwacze historii" - wtorki o godzinie 22:00
W najnowszym sezonie w zasięgu wykrywaczy metali archeologa Olafa Popkiewicza oraz Sebastiana Witkowskiego znajdą się kolejne tajemnice, które zostaną wydarte ziemi. Poszukiwacze ruszą m.in. na poszukiwania pamiątek po olbrzymim arsenale amunicji Nahkampfmitteldepot Bentschen usytuowany w okolicach Rogozińca. Arsenał składał się z 274 magazynów rozlokowanych na powierzchni 4 kilometrów kwadratowych a przechowywano tam ponad 7 milionów sztuk środków bojowych. Oprócz pozostałości po arsenale Olaf i Sebastian wydobędą z ziemi najcięższe znalezisko w historii programu, zaprowadzą widzów w miejsce, które nazwano piekłem na ziemi i rozwikłają zagadkę wrześniowego depozytu.

"Poławiacze" - środy o 22:00
Każdego dnia załogi kutrów wypływają na morze w nadziei udanego połowu. Jak wygląda ich praca z bliska i z jakimi problemami zmagają się na co dzień - obserwujemy na przykładzie dwóch załóg: Dar 155 z Darłowa i Wła 254 z Władysławowa. Załogi stanowią zgrane zespoły, bo na morzu mogą liczyć wyłącznie na siebie. Mają przeciw sobie czasem złą pogodę, problemy techniczne a czasem po prostu brak ryb na łowiskach. Między załogami kutrów toczy się swoista rywalizacja na ilość złowionych ryb, bo ryby to pieniądze. Jak poradzą sobie w tym sezonie?

"Emil - pogromca mandatów" - czwartki o godz. 22:00
W tym sezonie Emil wytropił używanie przestarzałego i wadliwego sprzętu o nazwie RAPID 1 w celu pomiaru prędkości. Uda się do Wągrowca, gdzie kierowca TIR-a otrzymał rekordową ilość siedemnastu mandatów podczas jednej kontroli, odwiedzi Kraków i sprawdzi dlaczego patrol Strażników Miejskich mierzy czas postoju pewnego kierowcy meleksa turystycznego. Emil wyjaśni jakie dokumenty ze stacji diagnostycznych musimy mieć przy sobie, dowie się dlaczego do kierowcy, który sprzedał auto wciąż przychodzą rachunki za holowanie. W każdym odcinku wiele zaskakujących drogowych sytuacji.

"Polacy w świecie" - soboty o 22:00
W tym sezonie Agnieszka Kołodziejska i Tomasz Florkiewicz odwiedzą malowniczą Hawanę, w której do tej pory obowiązują kartki na żywność, a średnia pensja to 10 dolarów. Buenos Aires, w którym Polka uczy tanga argentyńskiego, Rio de Janeiro, ze słynną figurą Chrystusa Odkupiciela górującą nad miastem. Moskwę - miasto kontrastów, które nigdy nie zasypia. Tutaj o każdej porze można pójść do restauracji, notariusza i fryzjera. Dowiemy się, że każdy Moskwiczanin na pierwszą rocznicę ślubu kupuje żonie futro z norek. Ateny - miasto pełne słońca. Tu prawie przez 300 dni w roku jest słonecznie a sezon nurkowy trwa cały rok. Maltę - tajemniczą i piękną - raj na ziemi. Także podatkowy. Można tam przenieść firmę i płacić 5 procent podatku. A jak się tam żyje?

W drugiej połowie roku Polsat Play pokaże dokument "Habit i zbroja". Przedstawia on dzieje państwa zakonu krzyżackiego oraz Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego jako wielką grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii. Scenariusz filmu obejmuje 400 lat, od XII do XVI wieku. Reżyserem jest Paweł Pitera, autorami scenariusza są Paweł Pitera i Jan Wróbel.

Wiosenna ramówka stacji startuje w kwietniu.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający