Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Doda, Boys, Sławomir, Popek oraz jubileusze Grzeszczak i Bajora - zapowiedź Polsat SuperHit Festiwal 2018Drukuj

Polsat SuperHit FestiwalOd 25 do 27 maja na antenie Polsatu będzie można śledzić Polsat SuperHit Festiwal 2018. W trakcie trzech dni widzowie zobaczą Koncert Platynowy, jubileusze Sylwii Grzeszczak i Michała Bajora, Radiowy Przebój Roku oraz noc kabaretową.

Dzień pierwszy

W Koncercie Platynowym wystąpią artyści, którzy mogą pochwalić się niezwykłym osiągnięciem na rynku muzycznym, czyli platynową płytą, którą przyznano im w okresie od stycznia 2017 do lutego 2018 roku. Wystąpią m.in.: Sławomir, Boys, Piękni i Młodzi, Ania Dąbrowska, Cleo, Maryla Rodowicz, Organek, Kortez, Popek i Kali. Polsat wraz z przedstawicielami ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) uhonoruje także artystów diamentowych singli, czyli takich, które osiągnęły sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy. Wśród nich będą Natalia Nykiel i Ewelina Lisowska. Oprócz tego, na scenie pojawią się także takie: Doda, Mateusz Ziółko, Artur Andrus czy Michał Szpak.

W pierwszym dniu festiwalu koncert specjalny podsumowujący dotychczasową karierę zagra Sylwia Grzeszczak. Gwiazda zadebiutowała na scenie w wieku pięciu lat. Następnie kontynuowała naukę gry na pianinie i wokalu pod okiem profesjonalistów w szkołach muzycznych w Poznaniu. Nikt nie przypuszczał, że współpraca przy trzech piosenkach grupy Ascetoholix zaowocuje później kultowym albumem "Ona i On" nagranym wspólnie z jednym z członków hiphopowej formacji, Liberem. Utwory takie jak "Co z nami będzie" czy "Mijamy się" błyskawicznie podbiły serca publiczności. Solowo Sylwia radziła sobie równie dobrze - wystarczy przypomnieć popularny singiel "Małe rzeczy". Jej piosenka "Księżniczka" wygrała w kategorii "Największy przebój roku" podczas TOPtrendy 2014. Na koncie Grzeszczak ma łącznie cztery albumy. Ostatni z nich, "Tamta dziewczyna", z tytułowym singlem, który bił rekordy popularności, ukazał się w 2016 roku. Wokalistka jest niekwestionowaną królową polskiej sceny muzycznej.

Na koniec - ponownie zagra Sławomir. Autor muzyki i tekstu do wielkiego przeboju "Miłość w Zakopanem". Teledysk do singla odtworzono na YouTube ponad 140 milionów razy. "Megiera", "Ty mała znów zarosłaś" i "Ni mom hektara" to tylko wycinek z jego dyskografii.

Dzień drugi

26 maja w sobotę drugi dzień festiwalu zacznie się koncertem Radiowy Przebój Roku. Na scenie pojawią się artyści, których najczęściej grano w ostatnich miesiącach w polskich rozgłośniach radiowych. Będą to m.in. Grzegorz Hyży, Kayah, reprezentujący Polskę na Eurowizji - Gromee, Filip Lato z zespołem Sound'n'Grace, Lanberry, C-Bool, Ania Wyszkoni, Natalia Szroeder, Ewa Farna, Loka i Margaret.

Drugą atrakcją tego dnia festiwalu będzie wyjątkowy jubileusz. Tym razem przekrój swojej twórczości zaprezentuje jedyny i niepowtarzalny Michał Bajor. Artysta urodzony w 1957 roku w Głuchołazach na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki. Zadebiutował albumem "Nowe Piosenki" w 1988 roku. Wiele z jego krążków pokryło się złotem i platyną. Bajor należy do odważnych artystów, którzy nie boją się wyzwań, czego dowodem jest świetnie przyjęty przez krytyków album z interpretacjami piosenek Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Ostatni studyjny album Bajora, "Moja miłość", zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS. Artysta radził sobie doskonale także w świecie filmu i z powodzeniem grał w Teatrze Telewizji. Współpracował z Agnieszką Holland, Feliksem Falkiem i Krzysztofem Kieślowskim.

Trzeci dzień

Zgodnie z tradycją 27 maja w niedzielę scenę w Operze Leśnej przejmą polskie kabarety. Zgromadzoną publiczność w Sopocie i przed ekranami telewizorów zabawiać będą m.in. Kabaret Neo-Nówka, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Ani Mru-Mru, Jerzy Kryszak i Kabaret Smile.

Polsat SuperHit Festiwal 2018 w dniach 25-27 maja, o godz. 20:00 w Polsacie.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający