Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat nabywa znaczące udziały w Eleven Sports NetworkDrukuj

Kanały Eleven SportsEleven Sports Network oraz Telewizja Polsat nawiązały współpracę strategiczną na rynku polskim. Spółki zawarły umowę, na mocy której Polsat nabędzie znaczące udziały w polskiej spółce Eleven Sports Network, stając się jej strategicznym partnerem w Polsce.

Nabywane przez Telewizję Polsat udziały będą stanowić 50% + jeden udział w kapitale zakładowym Eleven Sports Network. Łączna cena kupowanych w ramach umowy udziałów została ustalona na 38 mln euro. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych w dwóch ratach.

Widzowie kanałów Eleven Sports w Polsce nadal będą mogli cieszyć się sportem na najwyższym poziomie, włączając w to hiszpańską LaLiga Santander, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A TIM, angielski The Emirates FA Cup wyścigi Formula 1™ oraz polskie i zagraniczne zawody żużlowe. Stacja będzie kontynuowała realizowaną od ponad trzech lat strategię, która dała jej silną pozycję na rynku i prestiżowe nagrody branżowe.

Zawarte porozumienie wspiera również międzynarodowe plany rozwoju Eleven Sports dotyczące wejścia na nowe rynki i uruchomienia nowych projektów cyfrowych, na temat których więcej informacji zostanie przekazanych w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
"Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co udało się nam osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Niespełna 3 lata temu weszliśmy jako nowy gracz na nasycony rynek, na którym dominowały silne i uznane marki. Dziś nasze treści sportowe premium dostarczamy do ok. 2 milionów abonentów, jesteśmy obecni w ofertach ponad 100 operatorów i online, oferujemy cztery kanały, w tym jeden dostępny w wersji 4K" - powiedział Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eleven Sports w Polsce.
"Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych" - powiedział Marc Watson, executive chairman i CEO grupy Eleven Sports.
Dla Telewizji Polsat to naturalny etap rozwoju i kolejna strategiczna inwestycja mająca na celu konsekwentną budowę jak najlepszej oferty programowej dla milionów widzów, którzy na co dzień wybierają kanały grupy Polsat.
"Sport zawsze był niezwykle ważny w życiu naszej grupy, naszych widzów oraz abonentów platformy. Od blisko 20 lat stanowi jeden z filarów oferty programowej Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową, uruchamiamy kolejne kanały i sprowadzamy do Polski ważne wydarzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji i realizacji, współpracujemy z najlepszymi komentatorami i ekspertami i wiemy, czego oczekują widzowie. Dzięki strategicznej współpracy z Eleven Sports wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji" - mówi Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.
W związku z zawartą umową zostanie powołany nowy zarząd spółki Eleven Sports Network, w którym zasiądzie po dwóch przedstawicieli Telewizji Polsat i Eleven Sports. Maciej Stec zostanie mianowany na stanowisko prezesa zarządu Eleven Sports Network Sp. z o. o., a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy dyrektor zarządzający Eleven Sports Network Sp. z o.o., będzie pełnił funkcję CEO w tej spółce. Wszyscy przedstawiciele wyższego szczebla kierowniczego Eleven Sports Polska zachowają swoje stanowiska.

Doradcami prawnymi przy transakcji byli: Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. dla Telewizji Polsat i Bird&Bird dla Eleven Sports. Trigon pełnił rolę doradcy finansowego dla Telewizji Polsat.
#1 | Kajtek dnia 25.05.18 00:57
No to się porobiło. Szok i niedowierzanie.
#2 | #72 dnia 25.05.18 07:28
Bravo polsat !!!
#3 | Jj dnia 25.05.18 07:34
Oni to rozpie...... I będzie PPV
#4 | mati dnia 25.05.18 11:20
BrawoUśmiech
#5 | dan dnia 30.05.18 00:01
A kiedy eleven 4 hd cyfrowym Polsacie

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający