Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Netia przystąpi do umowy kredytowej Cyfrowego PolsatuDrukuj

NetiaZarząd Netii podjął decyzję o przystąpieniu do umowy kredytowej Cyfrowego Polsatu. Ponadto spółka chce do 22 sierpnia br. spłacić jednorazowo 200 mln zł zadłużenia.

Umowy kredytów składają się z kredytu terminowego w wysokości do 11,5 mld zł oraz kredytu odnawialnego w wysokości do 1 mld zł. Przystąpienie do umowy, o której mowa powyżej będzie związane z zaciągnięciem przez Netię zobowiązania finansowego w ramach kredytów, do kwoty maksymalnej nieprzekraczającej 1 mld zł na cele związane z działalnością firmy.

W przypadku przekroczenia przez grupę Cyfrowy Polsat poziomu wskaźnika skonsolidowanego długu netto powyżej 3 - Netia udzieli odpowiednich zabezpieczeń spłaty finansowania, m.in. gwarancji lub poręczeń, ustanowi hipoteki na wszelkich nieruchomościach będących własnością lub będących w użytkowaniu wieczystym spółki, ustanowi zastaw rejestrowy na przedsiębiorstwie firmy oraz ustanowi hipoteki na posiadanych nieruchomościach.

Zarząd spółki zdecydował również o rozwiązaniu umowy o finansowanie zawartej 24 października 2017 roku z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym o wartości do 50 mln euro.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający