Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Polska seria "Elektryczni" od 6 września w Fokus TVDrukuj

Fokus TV6 września kanał Fokus TV rozpocznie emisję nowego serialu dokumentalnego "Elektryczni". Cykl ukaże prawdziwe historie pracowników jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce.

Prądu nie widać. Telewizja Fokus TV pokaże więc tych, którzy są odpowiedzialni za jego wytwarzanie i dostarczanie do naszych domów w każdych warunkach. Problemów, jakie napotykają każdego dnia, jest wiele. Choć ludzie starają się być niezawodni - technika i natura bywają kapryśne.

Na co dzień ludzie nie zastanawiają się skąd pochodzi prąd, dzięki któremu wiodą dziś komfortowe życie i są w stałym kontakcie z bliskimi. Dlatego stacja pokaże kulisy pracy największych elektrowni, ich technologię a przede wszystkim ludzi.

Ryzykowne akcje naprawcze z ich udziałem to wyjątkowy pokaz ludzkiej siły, determinacji, pasji i umiejętności. Emocjonująca walka z czasem, nerwami i często niesprzyjającą pogodą to pokazanie ludzi, których na co dzień nie widać. Codzienność polskiego energetyka, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych czy zarządzanie gigantyczną elektrownią - to niektóre wątki z życia tych, którzy działają w symbiozie z naturą, aby społeczeństwo mogło toczyć normalne życie. Bohaterowie odcinków zostali dobrani w pary metodą "mentor - uczeń".

Autorzy "Elektrycznych" dokumentowali pracę trzech oddziałów: Szczawnicy, Chorzowa i Gliwic oraz byli na budowie nowej elektrowni o mocy 910 MW w Jaworznie, która będzie zasilać 2,5 mln gospodarstw domowych. Serial pokaże również walory przyrodnicze południa Polski oraz to, jak zmienia się rodzima energetyka, by w sposób bezpieczny i przyjazny środowisku dostarczać energię do naszych domów.

Serial powstał po to, aby uświadomić ludziom, że w trakcie wichur, kataklizmów i pożarów to nie tylko strażacy, policja i pogotowie ratunkowe wyjeżdżają do zgłoszeń, ale także energetycy (na przykład strażacy nie wejdą do płonącego budynku, jeśli prąd nie zostanie w nim wyłączony).

Cykl "Elektryczni" od 6 września, w czwartki o godz. 22:00 w Fokus TV.

Przypomnijmy, że Telewizja Polsat posiada 49% udziałów w nadawcy kanału Fokus TV.
#1 | Viking dnia 18.09.18 15:05
Ramówkę kanału FOKUS TV można śledzić w tym PROGRAMIE TV:
https://programtv...ja/fokustv

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający