Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Premierowy październik na kanałach Polsat ViasatDrukuj

Kanały Polsat Viasat (HD)W październiku kanały Polsat Viasat - Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature pokażą kilka premierowych serii dokumentalnych. W ofercie m.in. "Uciec przed Hitlerem", "Najdziwniejsze pojazdy" i "Z archiwum pogody"."Wojna trzydziestoletnia"
Premierowy odcinek: sobota 20 października, godz. 21:00

W 2018 r. Europa obchodzi okrągłą rocznicę wybuchu wojny trzydziestoletniej - wydarzenia które do dziś ma wpływ na współczesny kształt polityczny naszego kontynentu. Rozgrywka toczyła się w latach 1618-1648 i już wtedy mieszkańcy Europy - katolicy i protestanci - zdawali sobie sprawę, że chodzi o wielonarodowy konflikt o ogromnym zasięgu i znaczeniu historycznym.

"Uciec przed Hitlerem"
Premiera: w poniedziałki od 8 października o godz. 21:00

Każdy, kto w czasie wojny trafił na okupowane przez nazistów terytoria, musiał walczyć o przetrwanie. Jeśli nie znalazł drogi ucieczki, mógł zostać schwytany, co często oznaczało śmierć. Przeżycie zależało od szczęścia, pomocy miejscowych i tak zwanych "szlaków wolności". W całej Europie ruchy oporu tworzyły trasy, którymi alianccy jeńcy wojenni uciekali z okupowanych terenów. Ludzie, którzy mieszkali wzdłuż nich, pomagali zbiegom, narażając przy tym życie własne i swoich bliskich. Przeprowadzali uciekinierów przez niebezpieczne górskie ścieżki, najczęściej nocami, w niezwykle trudnych warunkach, pomagając im dotrzeć do Wielkiej Brytanii i wrócić na front. Monty Halls opowiada niezwykłą historię "szlaków wolności", wędrując nimi 75 lat po ich stworzeniu, dla upamiętnienia bohaterskich mężczyzn i kobiet. Dla Monty'ego ta wyprawa ma także wymiar osobisty: w czasie wojny jego stryjeczny dziadek, pilot samolotów Mosquito, został zestrzelony nad północną Afryką i tymi właśnie drogami przedzierał się z powrotem do domu. Sam Monty służył w królewskim korpusie Marines, którego żołnierze w czasie wojny także uciekali "szlakami wolności" z terenów okupowanych.

"Po lodowym moście"
Premiera we wtorek, 30 października, godz. 21:00

Tajemnicze, nowe znaleziska z terenów zatoki Chesapeake w Stanach Zjednoczonych okazują się niezwykle podobne do analogicznych artefaktów z czasów ostatniej epoki lodowcowej w Europie. Znani archeolodzy, Dennis Stanford i Bruce Bradley, przedstawiają na ten temat ryzykowną i kontrowersyjną teorię. Sięgają po analizę DNA, badają wykopaliska, tworzą trójwymiarowe modele komputerowe - i dochodzą do wniosku, że w epoce kamiennej niewielka grupa wędrowców z kultury solutrejskiej przeszła przez zamarzniętą Cieśninę Beringa do Ameryki Północnej.


"Najdziwniejsze pojazdy"
Premiera: poniedziałki o 19:00 od 22 października

Program "Najdziwniejsze pojazdy" to okazja do obejrzenia kolekcji najbardziej niezwykłych samochodów na świecie. Spotkamy właścicieli mających obsesję na punkcie swoich aut, zobaczymy zapaleńców tworzących wyjątkowe konstrukcje, zasiądziemy za kierownicą supersamochodu mogącego jechać z szybkością 370 km/h i wartego miliony dolarów. Fantastyczne triki, ryk potężnych silników - tu każdy zrealizuje swoje motoryzacyjne marzenia!"Zwierzaki: dzikość serca"
Premierowy odcinek w sobotę 6 października, godz. 17:30

Tylko nieliczne zwierzęta - takie jak koty czy psy - mają naturalne cechy pozwalające im żyć z nami pod jednym dachem. Często postrzegamy je jako członków rodziny, ale one żyją we własnym świecie, dla nas całkowicie obcym. W tej serii dzięki nowym technikom filmowania, takim jak minikamery, nagrywanie obrazu w podczerwieni czy ruchome obrazy rentgenowskie, dowiemy się, dlaczego to właśnie one stały się naszymi towarzyszami życia. W pierwszym odcinku dowiemy się, że zabawy naszych ulubieńców są dla nich sposobem na kontakt ze swoją dziką naturą. W drugim - jak zwierzęta pozostają jej wierne mimo tysięcy lat, jakie minęły od ich udomowienia. Program "Zwierzaki: dzikość serca" pokaże nam naszych czworonożnych towarzyszy w zupełnie nowym, brutalnie prawdziwym świetle.

"Dziwne, szalone, prawdziwe"
Premiera od poniedziałku 8 października o godz. 22:30

Program ukazuje najbardziej niewiarygodne i przerażające spotkania w świecie zwierząt. Część z tych konfrontacji będzie miała straszne skutki. Dziwaczne stworzenia, wyglądające jak przybysze z innej planety, udowadniają, że w królestwie zwierząt wszystko może się zdarzyć. Potwory z głębin wkraczają w nasze codzienne życie, zdeformowane zwierzęta walczą, aby pokonać wszelkie przeszkody - program przedstawia naprawdę niezwykłe żywe organizmy. W każdym odcinku zobaczymy dziesięć filmów wideo z udziałem zwierząt.

"Z archiwum pogody"
Premiera od piątku 26 października, godz. 20:30

Huragany, leje krasowe, tajemnicze, zamarznięte meduzy: takie przypadki badają specjaliści zajmujący się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Jak nauka tłumaczy najbardziej tajemnicze zachowania Matki Natury? Od meteorologów i obserwatorów pogody po rolników, pilotów i strażników przyrody - w każdym odcinku programu „Z archiwum pogody" zobaczymy ludzi, którzy regularnie narażają się na pogodowe niebezpieczeństwa. Przeżyjemy przygody na lądzie, morzu i na dalekiej Północy. Zobaczymy, jak groźne i nieprzewidywalne mogą być burze, wichry, mrozy i inne zjawiska pogodowe.

"Echa epoki dinozaurów"
Premiera w niedzielę 28 października, godz. 16:15

Dokument o renesansie paleontologii w Kanadzie - i o tym, czego dinozaury mogą nauczyć nas o zmianach klimatu. W filmie poznamy nowe pokolenie paleontologów, które dokonuje niezwykłych odkryć na terenie kanadyjskich prowincji Alberta i Kolumbia Brytyjska.

"Australijskie dinozaury"
Premiera w niedzielę 7 października o godz. 19:50

Autorzy programu przedstawiają dowody - materialne, naukowe, często naprawdę niezwykłe - na to, że miliony lat temu kontynent australijski zamieszkiwały ogromne ilości dinozaurów. Poznamy bliżej te niezwykłe stworzenia, zobaczymy ich ślady, skamieniałości i trójwymiarowe animacje.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający