Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat Doku i Fokus TV wspólnie realizują cykl "Polska z lotu ptaka"Drukuj

Polsat Doku (HD)Telewizje Polsat Doku i Fokus TV wspólnie realizują nowy cykl dokumentalny "Polska z lotu ptaka". Program pozwoli podziwiać bogactwo zarówno przyrodnicze, jak i kulturowe poszczególnych regionów sfilmowane z nowej perspektywy.

Seria "Polska z lotu ptaka" to swoisty przewodnik po najpiękniejszych miejscach w Polsce. To przede wszystkim zapierające dech w piersiach połączenie zjawiskowych zdjęć lotniczych z interesującym komentarzem przybliżającym dany region Polski.

"Polska z lotu ptaka. Lubelskie" to pierwszy odcinek z cyklu a partnerem strategicznym filmu jest Województwo Lubelskie.

Autorzy programu pokażą, że zwiedzając lubelskie, znajdziemy wspaniałą przyrodę z przypominającymi tundrę lasami. Jeziora i moczary Poleskiego Parku Narodowego, którego symbolem jest żuraw, to największe w Polsce, po bagnach biebrzańskich skupisko bagien, mokradeł i torfowisk, zarastających jezior i stawów. Roztoczański Park Narodowy kraina prastarych borów jodłowo-bukowych, ostoja leśnych koników polskich. Miasta, które są prawdziwą perełką architektoniczną m.in. Zamość nazywany "Padwą Północy" z renesansowymi kamienicami i fortyfikacjami bastionowymi, zbudowany według ówczesnego modelu miasta idealnego. Kazimierz Dolny nad Wisłą, którego nie da się porównać do żadnego innego miejsca w Polsce. Malownicze ruiny zamku w Janowcu, leżącym też nad Wisłą. Stolica regionu – tętniący życiem Lublin ze słynnym Starym Miastem, Rynkiem i nowoczesnym Centrum Spotkania Kultur - siedzibą teatrów, filharmonii i wielu wydarzeń kulturalnych. Nie mogło zabraknąć Nałęczowa z Parkiem Zdrojowym, Janowa Podlaskiego i znanej na całym świecie stadniny koni czystej krwi arabskiej. Lubelskie jest też idealnym miejscem aktywnego wypoczynku. Wśród największych atrakcji są m.in. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, szlak kajakowy na Bugu, zalew na Wieprzu w Nieliszu, czy zalew w Janowie Lubelskim z leśnym Parkiem Rekreacji i Edukacji Zoom Natury. Lubelskie to kraina pięknej natury i aktywnego wypoczynku.

Premierowy odcinek cyklu już jutro - 6 października o godz. 19.00 w Fokus TV. Program będzie również emitowany w Polsat Doku, Polsat One, Polsat 2 oraz Nowa TV.

Przypomnijmy, że Telewizja Polsat posiada 49% udziałów w spółce TV Spektrum, nadającej kanały Fokus TV i Nowa TV.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający