Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Plus obniża stawki dodatkowych opłat za usługi roamingowe w UEDrukuj

PlusOd 10 października Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz wykonywanych i odbieranych połączeń głosowych realizowanych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Tak jak to miało miejsce do tej pory, nie będą one dotyczyły klientów, którzy korzystają z roamingu w UE przy okazji wyjazdów okazjonalnych i krótkotrwałych, ale tylko tych, którzy w przeważającym stopniu przebywają w UE lub więcej korzystają z usług w UE niż w Polsce lub poza UE.

Nowe stawki wynoszą:
* 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,07 zł),
* 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,05 zł),
* 3,73 zł za każdy GB transmisji danych (wcześniej było to 4,66 zł).
Za wiadomości SMS i MMS dalej nie są przewidziane dodatkowe opłaty wynikające z decyzji prezesa UKE.

Wprowadzone zmiany dotyczą:
* W przypadku ofert kontraktowych - klientów, którzy od 25 maja br. zawarli umowę na usługi w ramach ofert Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm
Podobnie jak dotychczas, nie będą oni ponosili dodatkowych opłat od razu, lecz jeśli w 30-dniowym okresie obserwacji będą więcej korzystać z usług w roamingu UE lub będą częściej przebywać w krajach UE, to wówczas dodatkowe opłaty zaczną być im doliczane.
* W przypadku ofert na kartę - wszystkich użytkowników tych usług.
W dalszym ciągu, klienci usług na kartę korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE, a abonenci, którzy mają w Polsce pakiety internetowe z tzw. lejkiem otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. W ramach powyższych pakietów, dodatkowe opłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.

Możliwość stosowania dodatkowych opłat do usług świadczonych w roamingu została przewidziana w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie roamingu wewnątrz Unii. W przypadku, gdy operator nie jest w stanie odzyskać swoich całkowitych rzeczywistych i prognozowanych kosztów świadczenia wspomnianych usług, może wystąpić z wnioskiem do krajowego organu regulacyjnego o udzielenie zezwolenia na stosowanie dodatkowej opłaty. Dodatkowe opłaty za usługi świadczone w roamingu na terenie Unii Europejskiej Polkomtel wprowadził w czerwcu bieżącego roku, a 7 września otrzymał kolejną decyzję Prezesa UKE w tej sprawie zgodnie ze złożonym wnioskiem.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad roamingu na terenie UE są dostępne na stronie www.plus.pl/roaming.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający