Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat zapowiada start nowego kanału Polsat Rodzina. Szefem Marek ZającDrukuj

Polsat Rodzina (HD)Już 16 października w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża startuje nowa stacja grupy Polsat o profilu rodzinnym. W ofercie Polsatu Rodzina m.in. programy poradnikowe, edukacyjne bajki dla dzieci oraz programy o tematyce chrześcijańskiej. Szefem kanału jest Marek Zając, wcześniej związany m.in. z Telewizja Polską.

Codziennie od godziny 9:00 na antenie Polsat Rodzina emitowane będzie poranne pasmo poradnikowe "Mamma mia!". To tutaj poruszane będą tematy z dziedziny zdrowego trybu życia (np. dotyczące odżywiania, sportu i rekreacji, ale również profilaktyki i porad medycznych), psychologii, a także wychowania dzieci (m.in. jak rozwijać wyobraźnię dziecka, jakie są nowoczesne metody edukacyjne itp.). Pojawią się też konkretne porady prawne i ekonomiczne. Program "Mamma mia" poprowadzą Magdalena Tacik, Katarzyna Supeł-Zaboklicka, Kamil Baleja i Marek Zając.

Dla młodszych widzów Polsat Rodzina przygotowała pasmo bajek edukacyjnych i bez przemocy. Zobaczymy kultową serię "Było sobie życie" czy legendarną "Pszczółkę Maję”. Na antenie stacji pokażemy również uwielbiany przez kolejne pokolenia widzów serial "Rodzina zastępcza".

W ofercie nowego kanału grupy Polsat znajdą się programy o tematyce chrześcijańskiej, która będzie pokazywana w sposób intrygujący nie tylko dla ludzi wierzących. Audycje skoncentrują się na sprawach bliskich każdemu myślącemu i wrażliwemu człowiekowi, a nie na bieżących sporach światopoglądowych czy politycznych. Jednym z kluczowych programów o tej tematyce będzie "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć". Ten cykl audycji na żywo będzie oparty na interaktywnym kontakcie z widzami i internautami. Dowiemy się m.in., jak mądrze pomagać ubogim i potrzebującym, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu, ale również jak prosić o przebaczenie i przebaczać swoim bliskim czy przyjaciołom. Emisja programu od poniedziałku do piątku o godzinie 21:05. W niedzielę o godzinie 10:30 Polsat Rodzina będzie transmitować Mszę świętą dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej.

W ofercie Polsat Rodzina zobaczymy też serial "Anno Domini – Biblii ciąg dalszy", będący bezpośrednią kontynuacją amerykańskiego przeboju telewizyjnego "Biblia". Produkcja opowiada historie pierwszych wyznawców Chrystusa, ich dramatyczną walkę o przetrwanie w ówczesnym świecie.

Szefem kanału Polsat Rodzina jest Marek Zając, publicysta i doradca ds. mediów. Wcześniej związany m.in. z Telewizją Polską, gdzie prowadził takie programy jak "Między ziemią a niebem" i "Kawa czy herbata". Były zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Przekrój". Kierował też działem zagranicznym dziennika "Polska". W latach 2000-2007 pracował w "Tygodniku Powszechnym", od 2005 roku był szefem działu religijnego. Jest przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Polsat Rodzina dostępny będzie na platformie Cyfrowego Polsatu, UPC oraz Netii. Kanał będzie emitowany w jakości HD.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający