Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Zygmunt Solorz wysyła przedsądowe wezwanie do Agory, a PlusBank do wydawcy "Newsweeka"Drukuj

Zygmunt Solorz14 grudnia Zygmunt Solorz i należący do niego PlusBank, wydali oświadczenia, w których odnieśli się do artykułów w "Gazecie Wyborczej" i "Newsweeku". Ponadto wystosowano przedsądowe wezwania do zaniechania naruszeń dóbr osobistych oraz usunięcia skutków tych naruszeń.

Oświadczenie Tomasza Matwiejczuka, rzecznika Zygmunta Solorza
"Niniejszym informuję, że Zygmunt Solorz wystosował do spółki Agora S.A. przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych oraz usunięcia skutków tych naruszeń.

Wezwanie zostało wystosowanie w związku z opublikowaniem w dniu 14 grudnia 2018 r. na pierwszej stronie dziennika »Gazeta Wyborcza« oraz w serwisie umieszczonym w domenie www.wyborcza.pl artykułu autorstwa Dominiki Wielowieyskiej pt. »Solorz, Sferia i łaska państwa« , w którym doszło do naruszenia dobrego imienia Zygmunta Solorza.

W artykule zawarta została czytelna sugestia, iż poprzez nieformalne układy z politykami i przedstawicielami obecnych władz państwowych Zygmunt Solorz wpływa na decyzje organów administracji państwowej, celem uzyskania pozytywnych decyzji w interesie spółki Sferia S.A.

Sugestia ta jest nieprawdziwa i bezpodstawna.

Jej publikacja jest działaniem o charakterze zniesławiającym Zygmunta Solorza jako uczestnika rynku kapitałowego, menedżera, jak i osobę prywatną. Zygmunt Solorz będzie domagał się naprawienia wszelkich szkód, które powstaną na skutek rzeczonej publikacji.

Mając powyższe na uwadze, Agora S.A. została wezwana do natychmiastowego zaniechania naruszeń dóbr osobistych Zygmunta Solorza."

Komunikat PlusBanku

Powyższe oświadczenie zostało podpisane przez: p.o. prezesa zarządu Piotra Olendskiego, wiceprezesa zarządu Krzysztofa Janickiego i dyrektora biura radcę prawnego Jacka Mazura.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający