Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Co działo się w grupie CP? TOP 5 wydarzeń 2018 r. według cyfrowypolsatnews.plDrukuj

cyfrowypolsatnews.plZbliżający się koniec roku, to idealny czas na podsumowania. Serwis cyfrowypolsatnews.pl prezentuje subiektywne zestawienie najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy w grupie Cyfrowy Polsat. Co znalazło się w naszym TOP 5?

5. Zaprzestanie produkcji i emisji premierowych programów przez Polsat News 2
Na początku czerwca dotarła do nas informacja, że stacja rezygnuje z produkcji i emisji własnych programów. Od 25 czerwca do chwili obecnej na antenie Polsat News 2 nadawane są powtórki z głównej anteny Polsat News. Docelowo Telewizja Polsat planowała przeprowadzenie rebrandingu i zmianę nazwy kanału na Polsat Newsplus 2 (Polsat News z dwugodzinnym opóźnieniem). Nadawca złożył stosowny wniosek do KRRiT, jednak regulator nie wyraził zgody na zmianę.

4. Cyfrowy Polsat otrzymuje zgodę UOKiK na przejęcie Netii
Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu - w maju - Cyfrowy Polsat otrzymał decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o udzieleniu bezwarunkowej zgody na przejęcie kontroli nad Netią. Spółka czekała na decyzję regulatora od grudnia 2017 roku. Od 18 czerwca usługi Netii są dostępne w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa.

3. Bogdan Rymanowski przechodzi do Polsat News
W czerwcu Bogdan Rymanowski po raz ostatni pojawił się w TVN 24. Jednak już miesiąc wcześniej zapowiedział odejście ze stacji. Od razu po przekazaniu tej informacji, spekulowano, że Rymanowski przejdzie do Polsatu. Debiut dziennikarza na antenie Polsat News miał miejsce 1 października w programie "Wydarzenia i opinie". Bogdana Rymanowskiego widzowie mogą oglądać także w głównym wydaniu "Wydarzeń".

2. Zmiany w pionie informacji i publicystyki Polsatu. Dorota Gawryluk za Henryka Sobierajskiego
W kwietniu Telewizja Polsat oficjalnie poinformowała o zmianach w pionie informacji i publicystyki. Nowym dyrektorem została Dorota Gawryluk. Zastąpiła na tym stanowisku Henryka Sobierajskiego. Dorota Gawryluk w ramach pełnienia nowych obowiązków odpowiada za obszar informacji i publicystyki Telewizji Polsat. W październiku kierowany przez Gawryluk Polsat News wprowadził nową ramówkę, zaczął również emisję z nowego studia. Nastąpiła również duża roszada w redakcji. Ze stacją pożegnali się m.in. Beata Lubecka, Beata Grabarczyk, Dominika Długosz, czy Mikołaj Jankowski. Do Polsat News dołączyli z kolei, m.in. Bogdan Rymanowski, Joanna Racewicz, Małgorzata Świtała i Wojciech Dąbrowski.

1. Polsat przejmuje kanały Eleven Sport Network
Tego nikt się nie spodziewał. 24 maja po godz. 23, dotarła do nas informacja, że Polsat kupi większościowy pakiet udziałów w polskiej spółce Eleven Sports Network, stając się jej strategicznym partnerem w Polsce. Koszt transakcji został ustalony na 38 mln euro. W tym roku Telewizja Polsat stała się również właścicielem Superstacji oraz nabyła 45,1% udziałów w firmie TVO, która jest nadawcą kanału TV Okazje.

Inne istotne wydarzenia 2018 r. w grupie Cyfrowy Polsat:
* Polsat planuje utworzenie własnej agencji informacyjnej
* Start kanałów Polsat Sport Premium 1 i 2 oraz 4 serwisów PPV w związku z nabyciem praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy
* Cyfrowy Polsat wprowadza 2 nowe dekodery - EVOBOX HD i EVOBOX LITE
* Duet Borek & Hajto ponownie komentuje spotkania Biało-Czerwonych. Nabycie sublicencji na mecze polskiej kadry
* Tomasz Smokowski w redakcji sportowej Polsatu
* Wspólny program Fokus TV i Polsat Doku "Polska z lotu ptaka"
* Koniec serwisu informacyjnego "24 godziny" w Nowa TV
* Cyfrowy Polsat kupuje kolejny tp.
* Start nowych kanałów Polsatu - Polsat Games i Polsat Rodzina

Dziękujemy za 2018 rok, zapraszamy do bieżącego śledzenia serwisu w przyszłym. Do siego roku. :-)
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający