Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Zrezygnuj z newselettera

Kontakt

Warto odwiedzić

Forum dyskusyjne

Facebook

Twitter

SZEF TVN: "NIE BOIMY SIĘ POLSATU"Drukuj

KonkurencjaMarkus Tellenbach, szef TVN w rozmowie z Rzeczpospolitą snuje pierwsze plany dotyczące połączenia dwóch platform satelitarnych: Cyfra+ i telewizji n, z wypowiedzi jasno wywnioskować można, że ceny w nowo powstałej platformie będą wyższe.

-Załóżmy, że klient Cyfry+ płaci dziś Cyfrze+ 60 zł miesięcznie za dostęp do transmisji z meczów Premier League, ich pakiety filmowe i autorskie kanały. W tym samym czasie ma "n", czyli Champions League, Ligę Europejską, filmy z wytwórni 20th Century Fox. Naprawdę Pani uważa, że sprzedamy mu te obie rzeczy za to samo 60 zł?.

Zapytany został także czy uda się wspólnymi siłami stworzyć konkurencję dla grup związanych z Zygmuntem Solorzem-Żakiem.- Będziemy oczywiście tworzyć ofertę konkurencyjną, ale pytanie jest nie o to, czy zaoferujemy to samo, co Polsat, a o to, kto lepiej trafi w potrzeby klientów, a drugiej strony - jak szeroki będzie rynek dostępu do mobilnego Internetu. Wierzę, że to duży rynek, ale nie wiem, jak szybko stanie się tak silny, że będzie najbardziej trafnym dodatkiem do płatnej telewizji. My nie zamierzamy się skupiać na tym, co robi Polsat, ale na tym, by tworzyć własne produkty, których potrzebują nasi klienci. Faktem jest, że Cyfrowy Polsat ma większą bazę abonentów, nawet porównując ją z łączną bazą klientów „n" i Cyfry+, jest też bardzo zaawansowany, jeśli chodzi o usługi telekomunikacyjne, więc na pierwszy rzut oka, silniejszy. My wierzymy jednak, że partnerstwo z TPSA pozwoli się wpasować w oczekiwania klientów. Nie boimy się Polsatu, jesteśmy po prostu świadomi naszej pozycji na rynku.

Tellenbach dodał również, że odbyły się już pierwsze rozmowy z TVP i Polsatem na temat nowego projektu, dzięki któremu wspólne treści zobaczyć będzie można w sieci. - Prowadzimy wstępne rozmowy w sprawie tego projektu, ale nie ma na razie żadnych postanowień. Nie spieszymy się, każdy z nas prezentuje swoje treści samodzielnie, ale jeśli znajdziemy dobre rozwiązanie, projekt na pewno ruszy.

Rzeczpospolita
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający